NAPISZ DO NAS   OCEŃ NAS

Z początkiem wiosny, w ITPOK Poznań odbyły się zajęcia edukacyjne dla Dzieci. Jako pierwsze, w warsztatach wzięły udział Dzieci z Gminnego Przedszkola nr 1 „Bajkowe Ludki”, w Koziegłowach. Tym samym, ITPOK poszerzył ofertę edukacyjną o program skierowany do Dzieci, które ze względu na swój wiek (poniżej 7.roku życia) nie mogą wziąć udział w pełnym zwiedzaniu Instalacji. Organizowane zajęcia to połączenie zabawy i nauki, a ich celem jest kształtowanie proekologicznych nawyków w codziennym życiu, wyrobienie właściwego stosunku do ochrony środowiska oraz zapoznanie się z podstawami termicznego przekształcania odpadów.

Warsztaty skierowane są do 5-7 latków i składają się z następujących części:

a) Teoretycznej – zapoznanie z pojęciem odpadów, nauka segregacji poprzez gry i zabawy, nauka podstaw procesu termicznego przekształcania odpadów.
b) Wizytowej – przejście do pomieszczenia sterowni, obserwacja pracy chwytaka w bunkrze i ruchu śmieciarek w hali dostaw, śledzenie procesu na monitorach.
c) Artystycznej – wykonywanie prac plastycznych, w kontekście nowo-poznanej tematyki termicznego przekształcania i segregacji odpadów.

 

Chętne grupy przedszkolne zapraszamy już dziś do zgłoszenia się na warsztaty za pomocą formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc ograniczona!

 

SUEZ Zielona Energia

Odzyskaj-korzystaj