NAPISZ DO NAS   OCEŃ NAS

W dniach 14-16 listopada 2017 roku, w Świnoujściu, odbyła się XIV Międzynarodowa Konferencja „Termiczne przekształcanie odpadów”. Patronem Generalnym konferencji, organizowanej przez Abrys, był SUEZ. Podczas konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w kilkudziesięciu wystąpieniach i dyskusjach specjalistów z różnych krajów: m.in. z Polski, Francji, Czech i Niemiec. Poruszane tematy związane były z odzyskiwaniem energii z odpadów, a także z sektorem odpadów komunalnych i sektorem energetycznym. Również pracownicy SUEZ, związani z poznańskim ITPOK, mogli podzielić się swoją wiedzą zdobytą po półtorarocznym okresie od pierwszego palenia odpadów. Zagadnienia konferencji poruszały m.in. ekonomiczne i eksploatacyjne uwarunkowania działalności spalarni na Polskim rynku.

Miejsce, w którym odbyła się konferencja nie zostało wybrane przypadkowo. Na zakończenie sympozjum zorganizowano wizytę w szczecińskim Eco Generatorze – Zakładzie Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego. Uczestnicy konferencji mogli osobiście sprawdzić na jakim etapie realizacji znajduje się szczecińska spalarnia oraz zadać pytania dotyczące zagadnień związanych z realizacją projektu i przewidywanych terminów zakończenia inwestycji.
Więcej o samej konferencji:

http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/relacje-z-konferencji/pojedyncza-relacja/news/relacja-z-konferencji-termiczne-przeksztalcanie-odpadow-2017/

 

 

Odzyskaj-korzystaj