NAPISZ DO NAS   OCEŃ NAS

Za nami pierwszy Dzień Otwarty w ITPOK Poznań, zorganizowany w niedzielę 10 czerwca br. Tego dnia gościliśmy na terenie ITPOK prawie 500 osób, które wzięły udział w przygotowanych przez nas atrakcjach.

Każda z ponad 300 osób, która wcześniej zapisała się na zwiedzanie Instalacji, mogła na własne oczy przekonać się jak działa ITPOK. Zwiedzanie odbywało się z przewodnikiem, który w pierwszej kolejności prezentował podstawowe informacje o termicznym przekształcaniu, a następnie oprowadzał grupę po najważniejszych miejscach w ITPOK takich jak np. sterownia czy hala dostaw.

Oprócz zwiedzania Instalacji, wszyscy goście zaproszeni byli do udziału w Dniu Otwartym , w ramach którego odbywały się zajęcia ekologiczne, animacje dla dzieci, ćwiczenia na energorowerach, warsztaty ogrodnicze oraz ciekawe konkursy z nagrodami. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli również poszerzyć swoją wiedzę z zakresu gospodarowania odpadami w tematycznych punktach informacyjnych wystawionych przez Miasto Poznań, SUEZ, ZM GOAP i ZZO. Dla wszystkich chętnych zaprezentowano także pojazdy, które obsługują Instalację – ładowarkę, koparkę i śmieciarkę.

W Dniu Otwartym ITPOK razem z mieszkańcami uczestniczyli także Tomasz Lewandowski – zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz Stephane Heddesheimer – Członek Zarządu SUEZ Zielona Energia. Przedstawiciele władz, przy okazji Dnia Otwartego, wskazywali na ważną rolę, jaką odgrywa ITPOK w systemie gospodarki odpadami, podkreślając jednocześnie, że jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie wzięli udziału w pierwszym Dniu Otwartym mamy dobrą informację – kolejna możliwość zwiedzenia ITPOK jeszcze w tym roku. Wszystkie osoby, które nie chcą przegapić nadchodzącej okazji do zapoznania się z ITPOK zachęcamy już teraz do skorzystania formularza kontaktowego.

 

Odzyskaj-korzystaj