NAPISZ DO NAS   OCEŃ NAS

SUEZ Zielona Energia została utworzona przez SUEZ Polska (50% udziałów) i Marguerite Waste Polska (50% udziałów). Celem SUEZ Zielona Energia był udział w przetargu, a dziś jest realizacja projektu Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) w Poznaniu.

8 kwietnia 2013 r. Miasto Poznań i SUEZ Zielona Energia (wówczas SITA Zielona Energia) podpisały umowę o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, w ramach której powstał ITPOK. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w sektorze gospodarki odpadami, który będzie realizowany w formule PPP.

SUEZ Polska

SUEZ Polska jest spółką zależną SUEZ – światowego lidera w dziedzinie rozwiązań środowiskowych. SUEZ zarządza w Europie 47 zakładami termicznego przekształcania odpadów przetwarzając rocznie 7,3 mln ton odpadów komunalnych. SUEZ (wcześniej pod nazwą SITA) od 1992 roku jest w Polsce obecna jako lider na rynku gospodarki odpadami i utrzymania czystości. Zatrudnia blisko 2 600 pracowników.

www.suezpolska.com

MARGUERITE

Marguerite jest niezależnym, założonym w 2010 i licencjonowanym w Luksemburgu zarządzającym alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi. Zarządza trzema funduszami:
• Marguerite Fund, założonym w 2010, obecnie w pełni zainwestowanym w 20 projektów o łącznej sumie inwestycji wynoszącej 710 mln euro
• Marguerite Pantheon SCSp, posiadającym udziały w projektach z sektora odnawialnych źródeł energii i transportu zlokalizowanych w Europie
• Marguerite II SCSp, założonym w 2017 przez EBI, KfW, CDC, CDP, ICO oraz BGK, o całkowitej wielkości wynoszącej 745 mln euro.

www.marguerite.com

Odzyskaj-korzystaj